•  

Atgal

Daug lengviau užkirsti kelią įvairioms ligoms, negu vėliau jas gydyti. Todėl dar kartą primename svarbiausias profilaktikos priemones:

Vakcinacija

Visi suaugę šunys bei katės turi būti vakcinuojami vieną kartą metuose. Tinkamą vakciną visada parinks veterinarijos gydytojas. Vakcinuojami tik sveiki, dehelmintizuoti ( gavę vaistų nuo kirminų ) gyvūnai.

Maži šuniukai vakcinuojami tris kartus:
6, 9 ir 12 savaičių amžiaus,
arba,
8, 11, 14 savaičiu amžiaus.

Maži kačiukai vakcinuojami du kartus:
9 ir 12 savaičių amžiaus.

Svarbu žinoti, kad nevakcinuotų du kartus šuniukų ir kačiukų NEGALIMA vesti į lauką. Kadangi jie dar neturi pakankamo atsparumo virusinėms ligoms ir gali lengvai jomis užsikrėsti. Tam netgi nėra būtinas tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais. Užteks to, kad mažylis pasivaikščios ten, kur prieš kurį laiką praėjo sergantis gyvūnas.

Dehelmintizacija

Suaugę šunys ir katės turi gauti vaistus nuo kirminų 4 kartus metuose. Tai reiškia - kas tris mėnėsius. Mažyliai šuniukai pirmą kartą dehelmintizuojami 3 savaičių amžiaus. Kačiukai - 6 savaičių amžiaus. Dėl tolimesnių jauniklių dehelmintizacijų reikėtų pasitarti su savo veterinarijos gydytoju kiekvienu atveju individualiai.

Svarbu žinoti, kad suaugę gyvūnai, turintys žarnyno parazitų, dažniausiai atrodo visiškai kliniškai sveiki. Tačiau su išmatomis jie platina mikroskopinius helmintų kiaušinėlius, kurių dauguma yra pavojingi ir žmogui, o ypač - vaikams. Todėl - laiku dehelminizuodami savo augintinius, Jūs apsaugosite ne tik jų, bet ir savo bei savo vaikų sveikatą.

Šaltinis

Atgal